İNAN OTO KAPORTA ve BOYA SERVİSİ

oto-boya-379

ANA SAYFA  »  HİZMETLERİMİZ   »  OTO BOYA


OTO BOYA

Oto boya hizmeti, zamanla aracınıda üzerinde oluşan paslanma, çizikler, çürümeler, güneş yanığı ve hasarlar sonrasında talep edilmektedir. Oto boyama hizmeti, teknik bilgi ve tecrübe gerektiren uygulama sistemidir.

İnan Otomotiv Oto Kaporta Boya Servisi, aracınızın kaportasında meydana gelen onarımlar kapsamında deneyimli kadrosuyla oto boya hizmeti vermektedir.

Oto boyama işlemi, ilk olarak metal yüzeyden pas ve çürüklerin arındırılması ile başlar. Pas ve çürükler; zımpara, plastik disk gibi ürünlerle temizlenir. Pasın metal gözeneklerinde kalmamasına dikkat edilir, kimyasal ters çeviriciler kullanılır. Macunlama ve astar işleminin ardından boya tanımlama işlemine geçilir. Oto boya işlemlerinde araç boyaları otomobillerin motor içinde, orta direkte veya bagaj içinde bulunan boya kod numaralarının boya mix sistemine girerek elde edilir. Gerek görüldüğünde mix üzerinden çıkan boyalar deneme kartlarına atılarak kontrol edilir. Boyama işlemi daha sonra yapılır.

Boyama lokal yapılacaksa boya minimum bölgeye yapılır, maskeleme hasarlı bölgeyle sınırlı tutulur. Boyamada akrilik boyalarda boya, set olarak astar, sertleştirici ve tiner ile birlikte kullanılır. Oto boyama sonrası pasta, cila ve boya ölçümü yapılarak  araç teslim edilir.

 

 

 

 


2024. Copyright © İNAN OTOMOTİV KAPORTA BOYA. Tüm hakları saklıdır.

Avinga | XML

0 (537) 887 8017
Whatsapp
Konum